Jugador núm. 335
Joan Gelabert
Comparar- BARRUF
- 1194
- Categoria
- Expert
- Posició
- 35
- Estat
- Actiu
- Partides
- 366
- Victòries
- 205,5
- % victòries
- 56,1 %
- Darrera temporada
- 2025-26
- Millor posició
- 25aBARRUF 204, 2025-26
- Millor categoria
- Mestremàxim 1231 al BARRUF 198
Estadístiques
De les partides que en tenen les dades registrades.
- Scrabbles
- 570
- en 224 partides
- Mitjana
- 2,54
- scrabbles per partida
Millor jugada
- ENVASARÉcontra Jaume Rigo · Xàmpions d'estiu 2024, ronda 1158
- ESTRIPAScontra Antònia Riera · Manacup 2020/21, ronda 8140
- ROTARIEMcontra Maria Bel Bauzà · XI ManaCup, ronda 12131
- RECITATScontra Pasqual Sánchez · 1a fase de la Manacup 2018/19, ronda 1131
- —contra Joana Maria Pasqual · ManaCup 2016-17, 2a fase, ronda 1131
Millor jugada amb lletra especial
- OBLIQUATScontra Xisco Truyols · VII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor, ronda 6122
- PIXÀSSIUcontra Mateu Xurí · VIII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor, ronda 390
- QUITARIENcontra Maria Josep Carrasco · VII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor, ronda 569
- AXOcontra Andreu Fuster · VI Campionat Ciutat de Manacor, ronda 354
- EXTREMcontra Octavian Mocanu · VI Campionat Ciutat de Manacor, ronda 550
Evolució del BARRUF
Per què la puntuació és la que és: cada campionat, amb les victòries que hi va fer contra les que s'hi esperaven.
| Núm. | Campionat | Data | Abans | Part. | Vict. | Esperades | K | Variació | BARRUF | PT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 210 | Xàmpions d'estiu 2026 | 31/8/2026 | 1216 | 10 | 5,0 | 6,10 | 20 | -21.9 | 1194 | 366 |
| 205 | XII ManaCup | 31/8/2026 | 1230 | 26 | 17,0 | 17,72 | 20 | -14.4 | 1216 | 356 |
| 198 | 3r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor | 28/2/2026 | 1227 | 6 | 4,0 | 3,85 | 20 | +3.0 | 1230 | 330 |
| 187 | Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 | 31/8/2025 | 1213 | 10 | 7,0 | 6,31 | 20 | +14.0 | 1227 | 324 |
| 185 | IX Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 7/6/2025 | 1151 | 6 | 5,0 | 1,88 | 20 | +62.0 | 1213 | 314 |
| 184 | XI ManaCup | 2/6/2025 | 1121 | 27 | 16,0 | 14,52 | 20 | +30.0 | 1151 | 308 |
| 170 | Xàmpions d'estiu 2024 | 31/8/2024 | 1167 | 8 | 3,0 | 5,30 | 20 | -46.0 | 1121 | 281 |
| 169 | VIII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 1/6/2024 | 1165 | 6 | 3,0 | 2,91 | 20 | +2.0 | 1167 | 273 |
| 167 | Segona fase de la X ManaCup | 23/5/2024 | 1142 | 7 | 4,0 | 2,84 | 20 | +23.0 | 1165 | 267 |
| 165 | Primera fase de la X ManaCup | 1/4/2024 | 1112 | 20 | 14,0 | 12,51 | 20 | +30.0 | 1142 | 260 |
| 160 | Xàmpions Manacor 2023 | 31/8/2023 | 1129 | 10 | 4,0 | 4,85 | 20 | -17.0 | 1112 | 240 |
| 156 | ManaCup 2022-23 | 29/6/2023 | 1134 | 24 | 13,0 | 13,24 | 20 | -5.0 | 1129 | 230 |
| 155 | VII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 3/6/2023 | 1134 | 6 | 3,0 | 3,01 | 20 | +0.0 | 1134 | 206 |
| 148 | Xàmpions Manacor 2022 | 31/8/2022 | 1180 | 10 | 4,0 | 6,30 | 20 | -46.0 | 1134 | 200 |
| 144 | VI Campionat Ciutat de Manacor | 31/8/2022 | 1168 | 6 | 3,0 | 2,39 | 20 | +12.1 | 1180 | 190 |
| 143 | Manacup 2021-22 | 31/8/2022 | 1113 | 16 | 10,0 | 7,24 | 20 | +55.1 | 1168 | 184 |
| 142 | I Torneig Vila d'Artà | 31/8/2022 | 1140 | 4 | 1,0 | 2,34 | 20 | -26.8 | 1113 | 168 |
| 140 | Manacup 2020/21 | 31/8/2021 | 1128 | 15 | 9,0 | 8,38 | 20 | +12.4 | 1140 | 164 |
| 137 | Xàmpions d'estiu 2020 | 31/8/2021 | 1121 | 10 | 7,0 | 6,67 | 20 | +6.7 | 1128 | 149 |
| 132 | 2a fase de la Manacup 2019/20 | 31/8/2020 | 1076 | 11 | 7,0 | 4,75 | 20 | +44.9 | 1121 | 139 |
| 130 | 1a fase de la Manacup 2019/20 | 31/8/2020 | 1052 | 5 | 4,0 | 2,76 | 20 | +24.9 | 1076 | 128 |
| 128 | I Torneig emParaular de Scrabble | 5/10/2019 | 1046 | 3 | 1,0 | 0,72 | 20 | +5.7 | 1052 | 123 |
| 127 | Xàmpions d'estiu 2019 | 31/8/2020 | 963 | 10 | 8,0 | 3,84 | 20 | +83.1 | 1046 | 120 |
| 123 | 2a fase ManaCup 2018/19 | 31/8/2019 | 1003 | 13 | 4,0 | 6,03 | 20 | -40.6 | 963 | 110 |
| 116 | 1a fase de la Manacup 2018/19 | 31/8/2019 | 996 | 17 | 8,0 | 8,05 | 20 | +7.0 | 1003 | 97 |
| 110 | IV Campionat Vila de Petra | 20/1/2019 | 997 | 5 | 2,0 | 2,04 | 20 | -0.9 | 996 | 81 |
| 108 | 8è Mundial de Scrabble en Català | 31/8/2019 | 999 | 7 | 3,0 | 3,11 | 20 | -2.2 | 997 | 76 |
| 107 | Xampions d'Estiu 2018 | 31/8/2019 | 996 | 12 | 6,0 | 5,82 | 20 | +3.6 | 999 | 69 |
| 101 | Rondes 14 a 25 Manacup | 31/8/2018 | 1025 | 12 | 5,0 | 6,48 | 20 | -29.6 | 996 | 57 |
| 100 | Rondes 1 a 13 Manacup | 31/8/2018 | 1008 | 11 | 6,0 | 5,43 | 30 | +17.2 | 1025 | 45 |
| 98 | IV Campionat Ciutat de Manacor | 2/6/2018 | 970 | 3 | 3,0 | 1,71 | 30 | +38.6 | 1008 | 34 |
| 94 | III Campionat Vila de Petra 2017 | 7/1/2018 | 940 | 3 | 2,0 | 1,03 | 30 | +29.2 | 970 | 31 |
| 90 | Xampions Estiu de Manacor | 31/8/2017 | 946 | 10 | 5,0 | 5,18 | 30 | -5.3 | 940 | 28 |
| 88 | 3r Campionat de Manacor 2016-17 | 31/8/2017 | 989 | 5 | 1,0 | 2,42 | 30 | -42.7 | 946 | 18 |
| 86 | ManaCup 2016-17, 2a fase | 13/5/2017 | 964 | 8 | 6,5 | 5,67 | 30 | +24.8 | 989 | 13 |
| 80 | II Campionat Vila de Petra 2017 | 7/1/2017 | 950 | 5 | 2,0 | 1,54 | 30 | +13.7 | 964 | 5 |
Partides
Filtreu per rival, temporada o campionat: les xifres són les de les partides que quedin.
- Partides
- 369
- V – E – D (+42 sense resultat)
- 187 – 1 – 139
- % victòries
- 57 %
- Punts per partida
- 441 – 415
- Millor puntuació: 686 contra Feriel Rabaï Ladària (XII ManaCup)
- Victòria més àmplia: 686–173 contra Feriel Rabaï Ladària
Balanç per rival · 103 rivals
| Rival | Partides | Victòries | % |
|---|---|---|---|
| 15 | 3,0 | 23 % | |
| 15 | 5,0 | 36 % | |
| 15 | 4,0 | 31 % | |
| 14 | 6,0 | 67 % | |
| 11 | 6,0 | 67 % | |
| 11 | 2,0 | 18 % | |
| 10 | 3,0 | 33 % | |
| 9 | 8,0 | 89 % | |
| 9 | 4,0 | 44 % | |
| 9 | 4,0 | 44 % | |
| 9 | 4,0 | 50 % | |
| 9 | 6,0 | 86 % | |
| 9 | 3,0 | 33 % | |
| 8 | 3,0 | 75 % | |
| 8 | 2,0 | 29 % | |
| 8 | 3,0 | 38 % | |
| 7 | 5,0 | 71 % | |
| 6 | 5,0 | 83 % | |
| 6 | 3,0 | 75 % | |
| 6 | 2,0 | 33 % | |
| 5 | 3,0 | 100 % | |
| 5 | 2,0 | 50 % | |
| 5 | 0,0 | 0 % | |
| 5 | 3,0 | 60 % | |
| 5 | 5,0 | 100 % | |
| 5 | 4,0 | 80 % | |
| 5 | 1,0 | 25 % | |
| 5 | 4,0 | 80 % | |
| 5 | 2,0 | 50 % | |
| 5 | 2,0 | 40 % | |
| 5 | 1,0 | 33 % | |
| 4 | 1,0 | 25 % | |
| 4 | 0,0 | 0 % | |
| 4 | 3,0 | 75 % | |
| 4 | 2,0 | 100 % | |
| 4 | 2,0 | 67 % | |
| 3 | 3,0 | 100 % | |
| 3 | 1,0 | 33 % | |
| 3 | 3,0 | 100 % | |
| 3 | 1,0 | 33 % | |
| 3 | 1,0 | 33 % | |
| 3 | 3,0 | 100 % | |
| 3 | 1,0 | 100 % | |
| 3 | 2,0 | 67 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 1,0 | 100 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 0,0 | 0 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 0,0 | 0 % | |
| 2 | 0,0 | 0 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | — | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,5 | 50 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % |
- DMaria Gayà404–480Xàmpions d'estiu 2026 · r10
- DLina Maria Riera350–587Xàmpions d'estiu 2026 · r9
- VJoan Llodrà493–367Xàmpions d'estiu 2026 · r8
- DFrancesca Font378–385Xàmpions d'estiu 2026 · r7
- VMargalida Rosselló672–290Xàmpions d'estiu 2026 · r6
- VMaria Gayà520–507Xàmpions d'estiu 2026 · r5
- VLina Maria Riera487–364Xàmpions d'estiu 2026 · r4
- DJoan Llodrà316–506Xàmpions d'estiu 2026 · r3
- VFrancesca Font501–313Xàmpions d'estiu 2026 · r2
- DMargalida Rosselló353–440Xàmpions d'estiu 2026 · r1
- DJoan Llodrà355–514XII ManaCup · r26
- VAntoni Alzamora596–310XII ManaCup · r25
- DM. M. Matamalas443–489XII ManaCup · r24
- DCatalina Vallbona374–385XII ManaCup · r23
- DJoan Llodrà309–459XII ManaCup · r22
- VMaria Gayà572–307XII ManaCup · r21
- DMaribel Servera379–762XII ManaCup · r20
- VAntoni Nicolau650–235XII ManaCup · r19
- DMaria Antònia Llodrà361–420XII ManaCup · r18
- VBel Miquel427–301XII ManaCup · r17
- VAina M. Vicens374–346XII ManaCup · r16
- DLluís Fuster Amer386–552XII ManaCup · r15
- VFrancesca Font440–378XII ManaCup · r14
- DCarles Llull418–641XII ManaCup · r13
- VJaume Rigo465–446XII ManaCup · r12
- VBernat Amer587–427XII ManaCup · r11
- VCaterina Gelabert451–392XII ManaCup · r10
- VToni Donoso568–328XII ManaCup · r9
- VAina Mas Llodrà501–346XII ManaCup · r8
- VCati Sureda388–370XII ManaCup · r7
- VMiquela Grimalt456–419XII ManaCup · r6
- VFeriel Rabaï Ladària686–173XII ManaCup · r5
- DAina Garcia454–507XII ManaCup · r4
- VJosep Arias581–359XII ManaCup · r3
- VJosep Reynés472–404XII ManaCup · r2
- VBel Llull470–385XII ManaCup · r1
- VAina Garcia450–4423r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r6
- DJoan Llodrà413–4543r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r5
- VJosep Arias452–3663r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r4
- VMaria Sampol387–3653r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r3
- DMartí Roé350–6503r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r2
- VJoan Melis523–3193r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r1
- VMiquela Grimalt464–320Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r11
- VXisco Truyols492–449Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r10
- DMònica Bisbal Sitjar423–483Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r9
- DRoger Cosso402–585Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r8
- VLluc Cànovas452–355Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r6
- VMiquela Grimalt490–248Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r5
- DXisco Truyols479–534Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r4
- VMònica Bisbal Sitjar581–272Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r3