Jugador núm. 290
M. M. Matamalas
Comparar- BARRUF
- 1258
- Categoria
- Mestre
- Posició
- 20
- Estat
- Actiu
- Partides
- 439
- Victòries
- 247,0
- % victòries
- 56,3 %
- Darrera temporada
- 2025-26
- Millor posició
- 18aBARRUF 210, 2025-26 · 2 edicions
- Millor categoria
- Mestremàxim 1258 al BARRUF 210
Estadístiques
De les partides que en tenen les dades registrades.
- Scrabbles
- 540
- en 254 partides
- Mitjana
- 2,13
- scrabbles per partida
Millor jugada
- TENYIRAScontra Margalida Socies · Rondes 14 a 25 Manacup, ronda 9132
- ERIÇONAUcontra Andreu Fuster · XI ManaCup, ronda 8131
- ATERRATScontra Ana Escudero · 1a fase de la Manacup 2018/19, ronda 5131
- MEREIXEUcontra Joan Gelabert · VIII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor, ronda 6126
- RENYASSIMcontra Gemma Rado · I Campionat Scrabble Pòrtol, ronda 4124
Millor jugada amb lletra especial
- MEREIXEUcontra Joan Gelabert · VIII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor, ronda 6126
- ALLUNYAREcontra Carles Llull · I Campionat Scrabble Pòrtol, ronda 371
- SEXcontra Jaume Rigo · VI Campionat Ciutat de Manacor, ronda 567
- MOIXAcontra Adrià Maynés · VI Campionat Ciutat de Manacor, ronda 657
- XAMAScontra Sebastià Llodrà · VI Campionat Ciutat de Manacor, ronda 250
Evolució del BARRUF
Per què la puntuació és la que és: cada campionat, amb les victòries que hi va fer contra les que s'hi esperaven.
| Núm. | Campionat | Data | Abans | Part. | Vict. | Esperades | K | Variació | BARRUF | PT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 210 | Xàmpions d'estiu 2026 | 31/8/2026 | 1229 | 10 | 7,0 | 5,55 | 20 | +28.9 | 1258 | 439 |
| 205 | XII ManaCup | 31/8/2026 | 1241 | 26 | 17,5 | 18,11 | 20 | -12.2 | 1229 | 429 |
| 202 | X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 9/5/2026 | 1245 | 6 | 4,0 | 4,19 | 20 | -3.8 | 1241 | 403 |
| 199 | 5è Campionat Xitxarel·lo de Scrabble | 7/3/2026 | 1243 | 6 | 4,0 | 3,89 | 20 | +2.3 | 1245 | 397 |
| 198 | 3r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor | 28/2/2026 | 1233 | 6 | 4,0 | 3,49 | 20 | +10.2 | 1243 | 391 |
| 187 | Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 | 31/8/2025 | 1186 | 12 | 8,0 | 5,63 | 20 | +47.0 | 1233 | 385 |
| 185 | IX Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 7/6/2025 | 1242 | 6 | 2,0 | 4,82 | 20 | -56.0 | 1186 | 373 |
| 184 | XI ManaCup | 2/6/2025 | 1100 | 27 | 20,0 | 12,88 | 20 | +142.0 | 1242 | 367 |
| 180 | 2n Gran Campionat de Manacor | 22/2/2025 | 1143 | 6 | 2,0 | 4,13 | 20 | -43.0 | 1100 | 340 |
| 177 | 2n Campionat de Scrabble de Pòrtol | 2/2/2025 | 1124 | 4 | 3,0 | 2,04 | 20 | +19.0 | 1143 | 334 |
| 170 | Xàmpions d'estiu 2024 | 31/8/2024 | 1120 | 10 | 6,0 | 5,79 | 20 | +4.0 | 1124 | 330 |
| 169 | VIII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 1/6/2024 | 1109 | 6 | 3,0 | 2,44 | 20 | +11.0 | 1120 | 320 |
| 167 | Segona fase de la X ManaCup | 23/5/2024 | 1113 | 7 | 4,0 | 4,18 | 20 | -4.0 | 1109 | 314 |
| 165 | Primera fase de la X ManaCup | 1/4/2024 | 1176 | 20 | 10,0 | 13,16 | 20 | -63.0 | 1113 | 307 |
| 163 | I Campionat Scrabble Pòrtol | 3/2/2024 | 1190 | 4 | 2,0 | 2,72 | 20 | -14.0 | 1176 | 287 |
| 160 | Xàmpions Manacor 2023 | 31/8/2023 | 1167 | 10 | 7,0 | 5,85 | 20 | +23.0 | 1190 | 283 |
| 156 | ManaCup 2022-23 | 29/6/2023 | 1143 | 24 | 14,0 | 12,80 | 20 | +24.0 | 1167 | 273 |
| 148 | Xàmpions Manacor 2022 | 31/8/2022 | 1077 | 10 | 8,0 | 4,69 | 20 | +66.3 | 1143 | 249 |
| 144 | VI Campionat Ciutat de Manacor | 31/8/2022 | 1040 | 6 | 4,0 | 2,13 | 20 | +37.4 | 1077 | 239 |
| 143 | Manacup 2021-22 | 31/8/2022 | 1066 | 16 | 8,0 | 9,32 | 20 | -26.5 | 1040 | 233 |
| 140 | Manacup 2020/21 | 31/8/2021 | 1082 | 15 | 8,0 | 8,80 | 20 | -16.0 | 1066 | 217 |
| 137 | Xàmpions d'estiu 2020 | 31/8/2021 | 1137 | 10 | 3,0 | 5,72 | 20 | -54.4 | 1082 | 202 |
| 132 | 2a fase de la Manacup 2019/20 | 31/8/2020 | 1103 | 14 | 8,0 | 6,33 | 20 | +33.5 | 1137 | 192 |
| 130 | 1a fase de la Manacup 2019/20 | 31/8/2020 | 1084 | 5 | 4,0 | 3,03 | 20 | +19.3 | 1103 | 178 |
| 128 | I Torneig emParaular de Scrabble | 5/10/2019 | 1064 | 3 | 2,0 | 0,98 | 20 | +20.3 | 1084 | 173 |
| 127 | Xàmpions d'estiu 2019 | 31/8/2020 | 1063 | 10 | 5,0 | 4,99 | 20 | +0.2 | 1064 | 170 |
| 123 | 2a fase ManaCup 2018/19 | 31/8/2019 | 1024 | 14 | 9,0 | 7,02 | 20 | +39.7 | 1063 | 160 |
| 116 | 1a fase de la Manacup 2018/19 | 31/8/2019 | 1001 | 17 | 9,0 | 8,28 | 20 | +22.6 | 1024 | 146 |
| 115 | V Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 8/6/2019 | 1041 | 6 | 2,0 | 3,98 | 20 | -39.5 | 1001 | 130 |
| 110 | IV Campionat Vila de Petra | 20/1/2019 | 1012 | 5 | 3,0 | 1,59 | 20 | +28.3 | 1041 | 124 |
| 108 | 8è Mundial de Scrabble en Català | 31/8/2019 | 976 | 10 | 5,0 | 3,17 | 20 | +36.6 | 1012 | 119 |
| 107 | Xampions d'Estiu 2018 | 31/8/2019 | 945 | 12 | 5,0 | 3,49 | 20 | +30.3 | 976 | 109 |
| 101 | Rondes 14 a 25 Manacup | 31/8/2018 | 957 | 12 | 5,0 | 5,59 | 20 | -11.7 | 945 | 97 |
| 100 | Rondes 1 a 13 Manacup | 31/8/2018 | 1012 | 11 | 3,0 | 5,74 | 20 | -54.8 | 957 | 85 |
| 98 | IV Campionat Ciutat de Manacor | 2/6/2018 | 1012 | 6 | 2,0 | 1,99 | 20 | +0.2 | 1012 | 74 |
| 94 | III Campionat Vila de Petra 2017 | 7/1/2018 | 989 | 5 | 3,0 | 1,86 | 20 | +22.9 | 1012 | 68 |
| 90 | Xampions Estiu de Manacor | 31/8/2017 | 1017 | 9 | 4,0 | 5,38 | 20 | -27.7 | 989 | 63 |
| 88 | 3r Campionat de Manacor 2016-17 | 31/8/2017 | 1028 | 6 | 3,0 | 3,59 | 20 | -11.8 | 1017 | 54 |
| 86 | ManaCup 2016-17, 2a fase | 13/5/2017 | 1011 | 9 | 6,0 | 5,43 | 30 | +17.1 | 1028 | 48 |
| 85 | ManaCup 2016-17, 1a fase | 13/5/2017 | 980 | 20 | 10,0 | 9,50 | 30 | +31.2 | 1011 | 39 |
| 80 | II Campionat Vila de Petra 2017 | 7/1/2017 | 1000 | 5 | 2,0 | 2,66 | 30 | -19.8 | 980 | 20 |
| 74 | Xàmpions d'estiu de Manacor 2016 | 31/8/2016 | 991 | 10 | 5,0 | 4,71 | 30 | +8.7 | 1000 | 15 |
| 72 | LLISCA + II Campionat Manacor | 31/8/2016 | 950 | 5 | 3,5 | 2,13 | 30 | +41.1 | 991 | 5 |
Partides
Filtreu per rival, temporada o campionat: les xifres són les de les partides que quedin.
- Partides
- 441
- V – E – D (+70 sense resultat)
- 212 – 2 – 157
- % victòries
- 57 %
- Punts per partida
- 439 – 402
- Millor puntuació: 724 contra Ana Escudero (1a fase de la Manacup 2018/19)
- Victòria més àmplia: 724–215 contra Ana Escudero
Balanç per rival · 123 rivals
| Rival | Partides | Victòries | % |
|---|---|---|---|
| 14 | 5,0 | 45 % | |
| 13 | 6,0 | 67 % | |
| 13 | 5,0 | 50 % | |
| 12 | 5,0 | 42 % | |
| 12 | 2,0 | 17 % | |
| 11 | 7,0 | 70 % | |
| 11 | 7,0 | 64 % | |
| 11 | 3,0 | 30 % | |
| 11 | 3,0 | 30 % | |
| 11 | 4,0 | 40 % | |
| 10 | 5,0 | 50 % | |
| 10 | 4,0 | 67 % | |
| 10 | 2,0 | 50 % | |
| 10 | 3,5 | 44 % | |
| 8 | 3,0 | 43 % | |
| 8 | 0,0 | 0 % | |
| 8 | 5,0 | 63 % | |
| 7 | 1,0 | 17 % | |
| 7 | 2,0 | 40 % | |
| 7 | 4,0 | 100 % | |
| 7 | 3,0 | 43 % | |
| 7 | 6,0 | 86 % | |
| 6 | 1,0 | 20 % | |
| 6 | 5,0 | 83 % | |
| 6 | 5,0 | 83 % | |
| 5 | 1,0 | 50 % | |
| 5 | 2,0 | 40 % | |
| 5 | 2,0 | 50 % | |
| 5 | 3,0 | 60 % | |
| 5 | 3,0 | 75 % | |
| 5 | 2,0 | 40 % | |
| 5 | 2,0 | 40 % | |
| 5 | 3,0 | 60 % | |
| 5 | 4,0 | 80 % | |
| 5 | 0,0 | 0 % | |
| 4 | 2,0 | 100 % | |
| 4 | 2,0 | 50 % | |
| 4 | 4,0 | 100 % | |
| 4 | 4,0 | 100 % | |
| 4 | 2,0 | 50 % | |
| 4 | 4,0 | 100 % | |
| 4 | 3,0 | 100 % | |
| 3 | 2,0 | 100 % | |
| 3 | 0,0 | 0 % | |
| 3 | 3,0 | 100 % | |
| 3 | 1,0 | 33 % | |
| 3 | 2,0 | 100 % | |
| 3 | 1,0 | 33 % | |
| 3 | 2,0 | 100 % | |
| 3 | 2,0 | 67 % | |
| 3 | 3,0 | 100 % | |
| 3 | 1,0 | 100 % | |
| 3 | 2,0 | 100 % | |
| 3 | 3,0 | 100 % | |
| 3 | 2,0 | 67 % | |
| 3 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 0,0 | 0 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 0,0 | 0 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 1,0 | 100 % | |
| 2 | 0,0 | — | |
| 2 | 0,0 | — | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 0,0 | — | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | — | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | — | |
| 1 | 0,0 | — | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | — | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,5 | 50 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | — | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | — | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % |
- DEsperança Martí442–477Xàmpions d'estiu 2026 · r10
- VFrancesca Font523–319Xàmpions d'estiu 2026 · r9
- VMargalida Cubells478–356Xàmpions d'estiu 2026 · r8
- VMaribel Servera492–470Xàmpions d'estiu 2026 · r7
- VAntoni Alzamora477–340Xàmpions d'estiu 2026 · r6
- VEsperança Martí530–366Xàmpions d'estiu 2026 · r5
- VFrancesca Font364–314Xàmpions d'estiu 2026 · r4
- VMargalida Cubells530–448Xàmpions d'estiu 2026 · r3
- DMaribel Servera343–531Xàmpions d'estiu 2026 · r2
- DAntoni Alzamora463–472Xàmpions d'estiu 2026 · r1
- DBel Llull355–522XII ManaCup · r26
- DMateu Xurí433–508XII ManaCup · r25
- VJoan Gelabert489–443XII ManaCup · r24
- VAntoni Alzamora446–366XII ManaCup · r23
- DCatalina Vallbona417–479XII ManaCup · r22
- DBel Llull295–438XII ManaCup · r21
- VMaria Gayà587–365XII ManaCup · r20
- VJoana Maria Pasqual422–293XII ManaCup · r19
- VMaria A. Nadal402–332XII ManaCup · r18
- VJoan Melis599–265XII ManaCup · r17
- VJoan Llodrà487–457XII ManaCup · r16
- ELina Maria Riera432–432XII ManaCup · r15
- VJaume Vives501–429XII ManaCup · r14
- DXisco Truyols398–474XII ManaCup · r13
- DRoger Cosso362–561XII ManaCup · r12
- VSebastià Llodrà429–427XII ManaCup · r11
- VSergi Escura Bassa428–366XII ManaCup · r10
- VJordi Pedrals497–275XII ManaCup · r9
- VMaria Bel Bauzà455–385XII ManaCup · r8
- VJoan Antoni Cerrato426–261XII ManaCup · r7
- DRosa Barrientos388–430XII ManaCup · r6
- VJoan Manuel Rivas551–240XII ManaCup · r5
- DMaribel Servera448–451XII ManaCup · r4
- VSebastià Quetglas505–235XII ManaCup · r3
- VJoan Moragues600–396XII ManaCup · r2
- VAntònia Riera540–374XII ManaCup · r1
- VRoger Cosso531–502X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r6
- DMateu Xurí397–571X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r5
- VSebastià Quetglas469–369X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r4
- VMaria Antònia Llodrà506–336X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r3
- VMargalida Cubells693–278X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r2
- DSebastià Llodrà319–510X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r1
- VFelip Calvo445–4135è Campionat Xitxarel·lo de Scrabble · r6
- DMartí Roé341–6045è Campionat Xitxarel·lo de Scrabble · r5
- VEulàlia Llargués534–4595è Campionat Xitxarel·lo de Scrabble · r4
- VRosa Maria Cot387–3025è Campionat Xitxarel·lo de Scrabble · r3
- DAlbert Rico441–4715è Campionat Xitxarel·lo de Scrabble · r2
- VJoan Sans446–4245è Campionat Xitxarel·lo de Scrabble · r1
- VMartí Plana454–4453r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r6
- VCarles Díez433–3943r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r5