Jugador núm. 296
Antoni Alzamora
Comparar- BARRUF
- 1175
- Categoria
- Expert
- Posició
- 40
- Estat
- Actiu
- Partides
- 299
- Victòries
- 163,5
- % victòries
- 54,7 %
- Darrera temporada
- 2025-26
- Millor posició
- 37aBARRUF 144, 2021-22 · 2 edicions
- Millor categoria
- Expertmàxim 1175 al BARRUF 210
Estadístiques
De les partides que en tenen les dades registrades.
- Scrabbles
- 393
- en 184 partides
- Mitjana
- 2,14
- scrabbles per partida
Millor jugada
- ENFUSTINcontra Guillem Melis · 1a fase de la Manacup 2018/19, ronda 9158
- REVISATScontra Xavier Albons · 10è Campionat Mundial de Scrabble en català, ronda 10140
- CALÇADEScontra Mateu Mas · Manacup 2021-22, ronda 9134
- ANUL·LATScontra Joan Pascual · 10è Campionat Mundial de Scrabble en català, ronda 5129
- PARTEIXOcontra Maria Moll · XI ManaCup, ronda 19126
Millor jugada amb lletra especial
- ANUL·LATScontra Joan Pascual · 10è Campionat Mundial de Scrabble en català, ronda 5129
- XARRcontra Antoni Casas · VI Campionat Ciutat de Manacor, ronda 669
- IXcontra Antoni Llull · VI Campionat Ciutat de Manacor, ronda 563
- XITIScontra Mateu Xurí · VIII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor, ronda 148
- XAcontra Antoni Riera · VI Campionat Ciutat de Manacor, ronda 133
Evolució del BARRUF
Per què la puntuació és la que és: cada campionat, amb les victòries que hi va fer contra les que s'hi esperaven.
| Núm. | Campionat | Data | Abans | Part. | Vict. | Esperades | K | Variació | BARRUF | PT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 210 | Xàmpions d'estiu 2026 | 31/8/2026 | 1170 | 10 | 6,0 | 5,73 | 20 | +5.4 | 1175 | 299 |
| 205 | XII ManaCup | 31/8/2026 | 1072 | 26 | 18,0 | 13,10 | 20 | +98.0 | 1170 | 289 |
| 202 | X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 9/5/2026 | 1084 | 6 | 3,0 | 3,62 | 20 | -12.4 | 1072 | 263 |
| 187 | Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 | 31/8/2025 | 1067 | 12 | 7,0 | 6,16 | 20 | +17.0 | 1084 | 257 |
| 185 | IX Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 7/6/2025 | 1054 | 6 | 3,0 | 2,34 | 20 | +13.0 | 1067 | 245 |
| 184 | XI ManaCup | 2/6/2025 | 1135 | 27 | 12,0 | 16,04 | 20 | -81.0 | 1054 | 239 |
| 176 | 10è Campionat Mundial de Scrabble en català | 16/11/2024 | 1129 | 10 | 4,5 | 4,19 | 20 | +6.0 | 1135 | 212 |
| 170 | Xàmpions d'estiu 2024 | 31/8/2024 | 1123 | 10 | 6,0 | 5,68 | 20 | +6.0 | 1129 | 202 |
| 169 | VIII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 1/6/2024 | 1127 | 1 | 0,0 | 0,20 | 20 | -4.0 | 1123 | 192 |
| 167 | Segona fase de la X ManaCup | 23/5/2024 | 1103 | 7 | 5,0 | 3,82 | 20 | +24.0 | 1127 | 191 |
| 165 | Primera fase de la X ManaCup | 1/4/2024 | 1137 | 20 | 11,0 | 12,69 | 20 | -34.0 | 1103 | 184 |
| 144 | VI Campionat Ciutat de Manacor | 31/8/2022 | 1125 | 6 | 4,0 | 3,39 | 20 | +12.2 | 1137 | 164 |
| 143 | Manacup 2021-22 | 31/8/2022 | 1123 | 15 | 9,0 | 8,91 | 20 | +1.7 | 1125 | 158 |
| 140 | Manacup 2020/21 | 31/8/2021 | 1073 | 15 | 9,0 | 6,49 | 20 | +50.1 | 1123 | 143 |
| 137 | Xàmpions d'estiu 2020 | 31/8/2021 | 1046 | 10 | 7,0 | 5,68 | 20 | +26.5 | 1073 | 128 |
| 123 | 2a fase ManaCup 2018/19 | 31/8/2019 | 1042 | 13 | 7,0 | 6,77 | 20 | +4.6 | 1046 | 118 |
| 116 | 1a fase de la Manacup 2018/19 | 31/8/2019 | 1073 | 17 | 8,0 | 10,21 | 20 | -30.9 | 1042 | 105 |
| 115 | V Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 8/6/2019 | 1066 | 6 | 3,0 | 2,66 | 20 | +6.9 | 1073 | 89 |
| 110 | IV Campionat Vila de Petra | 20/1/2019 | 1074 | 5 | 2,0 | 2,40 | 20 | -8.1 | 1066 | 83 |
| 108 | 8è Mundial de Scrabble en Català | 31/8/2019 | 1060 | 9 | 4,0 | 3,29 | 20 | +14.2 | 1074 | 78 |
| 107 | Xampions d'Estiu 2018 | 31/8/2019 | 1079 | 12 | 5,0 | 5,97 | 20 | -19.5 | 1060 | 69 |
| 101 | Rondes 14 a 25 Manacup | 31/8/2018 | 1046 | 11 | 8,0 | 6,32 | 20 | +33.7 | 1079 | 57 |
| 100 | Rondes 1 a 13 Manacup | 31/8/2018 | 914 | 12 | 9,0 | 4,60 | 30 | +131.9 | 1046 | 46 |
| 98 | IV Campionat Ciutat de Manacor | 2/6/2018 | 878 | 6 | 3,0 | 1,82 | 30 | +35.3 | 914 | 34 |
| 94 | III Campionat Vila de Petra 2017 | 7/1/2018 | 874 | 4 | 1,0 | 0,87 | 30 | +4.0 | 878 | 28 |
| 88 | 3r Campionat de Manacor 2016-17 | 31/8/2017 | 869 | 6 | 2,0 | 1,84 | 30 | +4.9 | 874 | 24 |
| 80 | II Campionat Vila de Petra 2017 | 7/1/2017 | 893 | 5 | 1,0 | 1,80 | 30 | -23.9 | 869 | 18 |
| 74 | Xàmpions d'estiu de Manacor 2016 | 31/8/2016 | 936 | 10 | 5,0 | 6,42 | 30 | -42.5 | 893 | 13 |
| 72 | LLISCA + II Campionat Manacor | 31/8/2016 | 950 | 3 | 1,0 | 1,47 | 30 | -14.1 | 936 | 3 |
Partides
Filtreu per rival, temporada o campionat: les xifres són les de les partides que quedin.
- Partides
- 300
- V – E – D (+52 sense resultat)
- 141 – 1 – 106
- % victòries
- 57 %
- Punts per partida
- 424 – 399
- Millor puntuació: 673 contra Margalida Rosselló (XII ManaCup)
- Victòria més àmplia: 617–256 contra Bernat Amer
Balanç per rival · 99 rivals
| Rival | Partides | Victòries | % |
|---|---|---|---|
| 11 | 3,0 | 30 % | |
| 10 | 3,0 | 38 % | |
| 10 | 1,0 | 14 % | |
| 9 | 4,0 | 57 % | |
| 8 | 4,0 | 50 % | |
| 7 | 7,0 | 100 % | |
| 7 | 5,0 | 100 % | |
| 7 | 1,0 | 33 % | |
| 7 | 1,0 | 25 % | |
| 6 | 1,0 | 25 % | |
| 6 | 1,0 | 20 % | |
| 6 | 1,0 | 25 % | |
| 6 | 4,0 | 67 % | |
| 6 | 4,0 | 67 % | |
| 5 | 2,0 | 40 % | |
| 5 | 3,0 | 75 % | |
| 5 | 3,0 | 60 % | |
| 5 | 1,0 | 20 % | |
| 5 | 2,0 | 50 % | |
| 5 | 1,0 | 25 % | |
| 5 | 1,0 | 50 % | |
| 4 | 0,0 | 0 % | |
| 4 | 3,0 | 75 % | |
| 4 | 2,0 | 50 % | |
| 4 | 2,0 | 50 % | |
| 4 | 1,0 | 25 % | |
| 4 | 3,0 | 75 % | |
| 4 | 2,0 | 50 % | |
| 4 | 2,0 | 50 % | |
| 4 | 3,0 | 75 % | |
| 4 | 0,0 | 0 % | |
| 4 | 3,0 | 100 % | |
| 4 | 4,0 | 100 % | |
| 4 | 3,0 | 75 % | |
| 3 | 2,0 | 67 % | |
| 3 | 1,0 | 100 % | |
| 3 | 3,0 | 100 % | |
| 3 | 2,0 | 67 % | |
| 3 | 2,0 | 67 % | |
| 3 | 3,0 | 100 % | |
| 3 | 2,0 | 67 % | |
| 3 | 3,0 | 100 % | |
| 3 | 1,0 | 33 % | |
| 3 | 1,0 | 100 % | |
| 3 | 1,0 | 100 % | |
| 3 | 1,0 | 33 % | |
| 3 | 0,0 | 0 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 0,0 | — | |
| 2 | 0,0 | — | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 1,0 | 100 % | |
| 2 | 0,0 | 0 % | |
| 2 | 0,0 | — | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 0,0 | — | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,5 | 50 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | — | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | — | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | — | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | — | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % |
- DRoger Cosso404–536Xàmpions d'estiu 2026 · r10
- VCarles Llull477–471Xàmpions d'estiu 2026 · r9
- VBernat Amer617–256Xàmpions d'estiu 2026 · r8
- VJoan Antoni Cerrato443–241Xàmpions d'estiu 2026 · r7
- DM. M. Matamalas340–477Xàmpions d'estiu 2026 · r6
- VRoger Cosso500–465Xàmpions d'estiu 2026 · r5
- DCarles Llull417–567Xàmpions d'estiu 2026 · r4
- DBernat Amer390–474Xàmpions d'estiu 2026 · r3
- VJoan Antoni Cerrato595–249Xàmpions d'estiu 2026 · r2
- VM. M. Matamalas472–463Xàmpions d'estiu 2026 · r1
- VJosep Reynés477–406XII ManaCup · r26
- DJoan Gelabert310–596XII ManaCup · r25
- VRoger Cosso485–387XII ManaCup · r24
- DM. M. Matamalas366–446XII ManaCup · r23
- DCarles Llull377–489XII ManaCup · r22
- VJosep Reynés428–392XII ManaCup · r21
- VLluís Fuster Amer476–475XII ManaCup · r20
- VMateu Marcé606–250XII ManaCup · r19
- DMaria Gayà345–462XII ManaCup · r18
- DMarga Gelabert388–463XII ManaCup · r17
- VClara Zambrana441–328XII ManaCup · r16
- VGuillem Melis518–252XII ManaCup · r15
- VMontse Mozo494–331XII ManaCup · r14
- VMarc Molina Llull365–288XII ManaCup · r13
- VAntoni Riera525–447XII ManaCup · r12
- VEsperança Martí480–416XII ManaCup · r11
- VCarles Díez478–373XII ManaCup · r10
- DMiquel Morey332–426XII ManaCup · r9
- VMargalida Cubells427–341XII ManaCup · r8
- VMateu Xurí524–483XII ManaCup · r7
- DCatalina Vallbona395–440XII ManaCup · r6
- VLluis Molina504–263XII ManaCup · r5
- VTomeu Cursach456–300XII ManaCup · r4
- VMargalida Rosselló673–374XII ManaCup · r3
- DBel Andreu397–494XII ManaCup · r2
- VJoan Cabalgante447–183XII ManaCup · r1
- VJoan Moragues474–460X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r6
- VJosep Arias519–235X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r5
- VMaria Rosa Cons488–413X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r4
- DRosa Barrientos418–482X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r3
- DMaria Antònia Llodrà405–479X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r2
- DMaribel Servera402–572X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r1
- DFrancesca Font303–538Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r12
- VMaria A. Nadal496–476Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r11
- DMarga Gelabert362–417Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r10
- VAntònia Riera490–476Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r9
- VAndreu Fuster436–420Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r8
- VJoan Melis399–320Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r7
- DFrancesca Font406–437Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r6
- DMaria A. Nadal435–549Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r5