Jugador núm. 383
Bernat Amer
Comparar- BARRUF
- 1060
- Categoria
- Avançat
- Posició
- 76
- Estat
- Actiu
- Partides
- 312
- Victòries
- 142,5
- % victòries
- 45,7 %
- Darrera temporada
- 2025-26
- Millor posició
- 62aBARRUF 199, 2025-26
- Millor categoria
- Avançatmàxim 1083 al BARRUF 198
Estadístiques
De les partides que en tenen les dades registrades.
- Scrabbles
- 329
- en 201 partides
- Mitjana
- 1,64
- scrabbles per partida
Millor jugada
- INSTAVEUcontra Joan Cabalgante · VII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor, ronda 4149
- REMUNTATcontra Bel Andreu · 1a fase de la Manacup 2018/19, ronda 4140
- ESCARNIScontra M. M. Matamalas · XI ManaCup, ronda 7131
- ATALAIEScontra Francesca Font · Segona fase de la X ManaCup, ronda 21131
- CANSAREUcontra Mateu Xurí · Primera fase de la X ManaCup, ronda 20122
Millor jugada amb lletra especial
- XAcontra Jaume Rigo · VI Campionat Ciutat de Manacor, ronda 263
- XEcontra Antoni Riera · VI Campionat Ciutat de Manacor, ronda 362
- XUPEMcontra Bel Llull · VIII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor, ronda 259
- ESQUIEScontra Joan Cabalgante · VII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor, ronda 445
- EXcontra Adrià Maynés · VIII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor, ronda 144
Evolució del BARRUF
Per què la puntuació és la que és: cada campionat, amb les victòries que hi va fer contra les que s'hi esperaven.
| Núm. | Campionat | Data | Abans | Part. | Vict. | Esperades | K | Variació | BARRUF | PT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 210 | Xàmpions d'estiu 2026 | 31/8/2026 | 1026 | 10 | 6,0 | 4,29 | 20 | +34.3 | 1060 | 312 |
| 205 | XII ManaCup | 31/8/2026 | 1047 | 26 | 12,5 | 13,53 | 20 | -20.7 | 1026 | 302 |
| 202 | X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 9/5/2026 | 1083 | 6 | 2,0 | 3,81 | 20 | -36.2 | 1047 | 276 |
| 198 | 3r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor | 28/2/2026 | 1063 | 6 | 4,0 | 2,98 | 20 | +20.4 | 1083 | 270 |
| 187 | Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 | 31/8/2025 | 1049 | 12 | 7,0 | 6,30 | 20 | +14.0 | 1063 | 264 |
| 185 | IX Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 7/6/2025 | 1062 | 6 | 3,0 | 3,66 | 20 | -13.0 | 1049 | 252 |
| 184 | XI ManaCup | 2/6/2025 | 983 | 27 | 15,0 | 11,03 | 20 | +79.0 | 1062 | 246 |
| 180 | 2n Gran Campionat de Manacor | 22/2/2025 | 976 | 3 | 2,0 | 1,67 | 20 | +7.0 | 983 | 219 |
| 176 | 10è Campionat Mundial de Scrabble en català | 16/11/2024 | 985 | 5 | 2,0 | 2,46 | 20 | -9.0 | 976 | 216 |
| 170 | Xàmpions d'estiu 2024 | 31/8/2024 | 929 | 10 | 6,0 | 3,22 | 20 | +56.0 | 985 | 211 |
| 169 | VIII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 1/6/2024 | 948 | 3 | 0,0 | 0,95 | 20 | -19.0 | 929 | 201 |
| 167 | Segona fase de la X ManaCup | 23/5/2024 | 997 | 7 | 1,0 | 3,44 | 20 | -49.0 | 948 | 198 |
| 165 | Primera fase de la X ManaCup | 1/4/2024 | 973 | 20 | 10,0 | 8,78 | 20 | +24.0 | 997 | 191 |
| 160 | Xàmpions Manacor 2023 | 31/8/2023 | 960 | 10 | 5,0 | 4,35 | 20 | +13.0 | 973 | 171 |
| 156 | ManaCup 2022-23 | 29/6/2023 | 1007 | 24 | 11,0 | 13,35 | 20 | -47.0 | 960 | 161 |
| 155 | VII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 3/6/2023 | 1005 | 3 | 2,0 | 1,88 | 20 | +2.0 | 1007 | 137 |
| 148 | Xàmpions Manacor 2022 | 31/8/2022 | 976 | 10 | 6,0 | 4,55 | 20 | +28.9 | 1005 | 134 |
| 144 | VI Campionat Ciutat de Manacor | 31/8/2022 | 967 | 3 | 1,0 | 0,55 | 20 | +9.0 | 976 | 124 |
| 143 | Manacup 2021-22 | 31/8/2022 | 973 | 16 | 7,0 | 7,29 | 20 | -5.9 | 967 | 121 |
| 140 | Manacup 2020/21 | 31/8/2021 | 950 | 15 | 7,0 | 5,89 | 20 | +22.2 | 973 | 105 |
| 132 | 2a fase de la Manacup 2019/20 | 31/8/2020 | 913 | 6 | 5,0 | 3,15 | 20 | +37.1 | 950 | 90 |
| 130 | 1a fase de la Manacup 2019/20 | 31/8/2020 | 910 | 5 | 2,0 | 1,83 | 20 | +3.5 | 913 | 84 |
| 127 | Xàmpions d'estiu 2019 | 31/8/2020 | 898 | 10 | 3,0 | 2,39 | 20 | +12.2 | 910 | 79 |
| 123 | 2a fase ManaCup 2018/19 | 31/8/2019 | 819 | 11 | 9,0 | 5,07 | 20 | +78.6 | 898 | 69 |
| 116 | 1a fase de la Manacup 2018/19 | 31/8/2019 | 823 | 16 | 4,0 | 4,19 | 20 | -3.7 | 819 | 58 |
| 115 | V Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 8/6/2019 | 817 | 3 | 1,0 | 0,79 | 30 | +6.2 | 823 | 42 |
| 107 | Xampions d'Estiu 2018 | 31/8/2019 | 818 | 10 | 3,0 | 3,05 | 30 | -1.6 | 817 | 39 |
| 101 | Rondes 14 a 25 Manacup | 31/8/2018 | 824 | 10 | 3,0 | 3,19 | 30 | -5.7 | 818 | 29 |
| 100 | Rondes 1 a 13 Manacup | 31/8/2018 | 936 | 13 | 1,0 | 4,75 | 30 | -112.5 | 824 | 19 |
| 98 | IV Campionat Ciutat de Manacor | 2/6/2018 | 950 | 6 | 2,0 | 2,46 | 30 | -13.7 | 936 | 6 |
Partides
Filtreu per rival, temporada o campionat: les xifres són les de les partides que quedin.
- Partides
- 312
- V – E – D (+15 sense resultat)
- 138 – 1 – 158
- % victòries
- 47 %
- Punts per partida
- 392 – 401
- Millor puntuació: 638 contra Joan Antoni Cerrato (Xàmpions d’estiu de Manacor 2025)
- Victòria més àmplia: 617–180 contra Joan Cabalgante
Balanç per rival · 110 rivals
| Rival | Partides | Victòries | % |
|---|---|---|---|
| 11 | 9,0 | 82 % | |
| 10 | 7,0 | 70 % | |
| 10 | 8,0 | 80 % | |
| 10 | 8,0 | 100 % | |
| 8 | 3,0 | 38 % | |
| 8 | 1,0 | 13 % | |
| 8 | 3,0 | 38 % | |
| 7 | 3,0 | 43 % | |
| 6 | 1,0 | 17 % | |
| 6 | 2,0 | 33 % | |
| 6 | 1,0 | 17 % | |
| 6 | 4,0 | 67 % | |
| 6 | 2,0 | 33 % | |
| 6 | 4,0 | 67 % | |
| 6 | 0,0 | 0 % | |
| 5 | 1,0 | 25 % | |
| 5 | 0,0 | 0 % | |
| 5 | 0,5 | 10 % | |
| 5 | 0,0 | 0 % | |
| 5 | 2,0 | 40 % | |
| 5 | 1,0 | 20 % | |
| 5 | 2,0 | 67 % | |
| 4 | 2,0 | 50 % | |
| 4 | 2,0 | 50 % | |
| 4 | 0,0 | 0 % | |
| 4 | 0,0 | 0 % | |
| 4 | 1,0 | 25 % | |
| 4 | 2,0 | 50 % | |
| 4 | 0,0 | 0 % | |
| 3 | 0,0 | 0 % | |
| 3 | 1,0 | 33 % | |
| 3 | 0,0 | 0 % | |
| 3 | 2,0 | 67 % | |
| 3 | 3,0 | 100 % | |
| 3 | 2,0 | 67 % | |
| 3 | 3,0 | 100 % | |
| 3 | 2,0 | 67 % | |
| 3 | 2,0 | 67 % | |
| 3 | 2,0 | 67 % | |
| 3 | 0,0 | 0 % | |
| 3 | 0,0 | 0 % | |
| 3 | 1,0 | 33 % | |
| 3 | 2,0 | 67 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 0,0 | 0 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 1,0 | 100 % | |
| 2 | 0,0 | — | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 1,0 | 100 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 0,0 | 0 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 0,0 | 0 % | |
| 2 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | — | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % |
- VJosep Arias508–447Xàmpions d'estiu 2026 · r10
- VMateu Marcé461–351Xàmpions d'estiu 2026 · r9
- DAntoni Alzamora256–617Xàmpions d'estiu 2026 · r8
- VSebastià Quetglas444–309Xàmpions d'estiu 2026 · r7
- DMateu Xurí432–438Xàmpions d'estiu 2026 · r6
- DJosep Arias371–462Xàmpions d'estiu 2026 · r5
- VMateu Marcé349–330Xàmpions d'estiu 2026 · r4
- VAntoni Alzamora474–390Xàmpions d'estiu 2026 · r3
- VSebastià Quetglas476–444Xàmpions d'estiu 2026 · r2
- DMateu Xurí383–417Xàmpions d'estiu 2026 · r1
- DJoan Moragues373–393XII ManaCup · r26
- DJoan Moragues436–491XII ManaCup · r25
- EJaume Vives390–390XII ManaCup · r24
- VRosa Barrientos455–366XII ManaCup · r23
- VMargalida Cubells463–381XII ManaCup · r22
- DSebastià Llodrà410–456XII ManaCup · r21
- VJoan Melis446–363XII ManaCup · r20
- VCati Sureda507–388XII ManaCup · r19
- DJaume Rigo425–488XII ManaCup · r18
- DJosep Reynés349–377XII ManaCup · r17
- VAntoni Nicolau412–326XII ManaCup · r16
- VJosep Arias468–433XII ManaCup · r15
- DLluís Fuster Amer422–442XII ManaCup · r14
- VCristina Gil488–287XII ManaCup · r13
- DAina Garcia306–552XII ManaCup · r12
- DJoan Gelabert427–587XII ManaCup · r11
- VFrancesca Font479–456XII ManaCup · r10
- VAina Mas Llodrà533–277XII ManaCup · r9
- VMiquela Grimalt409–396XII ManaCup · r8
- DCarles Llull423–524XII ManaCup · r7
- DAina M. Vicens394–462XII ManaCup · r6
- VCaterina Gelabert529–245XII ManaCup · r5
- DBel Miquel301–322XII ManaCup · r4
- DMaria Antònia Llodrà367–493XII ManaCup · r3
- DBel Llull278–680XII ManaCup · r2
- VToni Donoso498–239XII ManaCup · r1
- VTomeu Cursach385–331X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r6
- DCaterina Gelabert326–413X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r5
- DJoan Moragues316–377X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r4
- DSebastià Quetglas318–338X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r3
- VSergi Escura Bassa509–336X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r2
- DEsperança Martí395–534X Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor · r1
- VVicenç Castelló536–4113r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r6
- VJordi Comasòlives483–3313r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r5
- VFrancesca Cama525–3933r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r4
- DCatalina Vallbona247–4673r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r3
- VLluis Molina421–3143r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r2
- DMartí Roé455–5023r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r1
- VMaria Antònia Llodrà360–354Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r12
- DXisco Truyols389–556Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r11