Jugador núm. 359
Carles Díez
Comparar- BARRUF
- 1137
- Categoria
- Expert
- Posició
- 53
- Estat
- Actiu
- Partides
- 343
- Victòries
- 172,5
- % victòries
- 50,3 %
- Darrera temporada
- 2025-26
- Millor posició
- 31aBARRUF 161, 2023-24
- Millor categoria
- Expertmàxim 1178 al BARRUF 180
Estadístiques
De les partides que en tenen les dades registrades.
- Scrabbles
- 325
- en 228 partides
- Mitjana
- 1,43
- scrabbles per partida
Millor jugada
- DINYASSENcontra Guillem Melis · Primera fase de la X ManaCup, ronda 1131
- BAIXARAScontra Júlia Boqué · Primera fase de la X ManaCup, ronda 7110
- NEVADEScontra Xavi Castelló · ManaCup 2022-23, ronda 8107
- DOBLEGAcontra Antònia Riera · XI ManaCup, ronda 24106
- EXTREMATcontra Mateu Marcé · ManaCup 2022-23, ronda 6104
Millor jugada amb lletra especial
- LLETRADAcontra Esperança Martí · 2n Campionat de Scrabble de Pòrtol, ronda 262
- QUICAcontra Esperança Martí · VII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor, ronda 360
- BUSQENcontra Octavian Mocanu · VII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor, ronda 145
- BDEL·LIcontra Andreu Fuster · 10è Campionat Mundial de Scrabble en català, ronda 434
- QUANcontra Roger Cosso · VII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor, ronda 431
Evolució del BARRUF
Per què la puntuació és la que és: cada campionat, amb les victòries que hi va fer contra les que s'hi esperaven.
| Núm. | Campionat | Data | Abans | Part. | Vict. | Esperades | K | Variació | BARRUF | PT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 210 | Xàmpions d'estiu 2026 | 31/8/2026 | 1096 | 10 | 7,0 | 4,96 | 20 | +40.7 | 1137 | 343 |
| 205 | XII ManaCup | 31/8/2026 | 1091 | 26 | 15,0 | 14,76 | 20 | +4.8 | 1096 | 333 |
| 198 | 3r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor | 28/2/2026 | 1111 | 6 | 2,0 | 2,98 | 20 | -19.5 | 1091 | 307 |
| 187 | Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 | 31/8/2025 | 1124 | 10 | 5,0 | 5,65 | 20 | -13.0 | 1111 | 301 |
| 184 | XI ManaCup | 2/6/2025 | 1178 | 27 | 14,0 | 16,71 | 20 | -54.0 | 1124 | 291 |
| 180 | 2n Gran Campionat de Manacor | 22/2/2025 | 1164 | 6 | 4,0 | 3,32 | 20 | +14.0 | 1178 | 264 |
| 177 | 2n Campionat de Scrabble de Pòrtol | 2/2/2025 | 1157 | 4 | 2,0 | 1,65 | 20 | +7.0 | 1164 | 258 |
| 176 | 10è Campionat Mundial de Scrabble en català | 16/11/2024 | 1137 | 10 | 6,0 | 5,02 | 20 | +20.0 | 1157 | 254 |
| 170 | Xàmpions d'estiu 2024 | 31/8/2024 | 1131 | 10 | 5,5 | 5,20 | 20 | +6.0 | 1137 | 244 |
| 167 | Segona fase de la X ManaCup | 23/5/2024 | 1152 | 7 | 3,0 | 4,04 | 20 | -21.0 | 1131 | 234 |
| 165 | Primera fase de la X ManaCup | 1/4/2024 | 1154 | 20 | 13,0 | 13,11 | 20 | -2.0 | 1152 | 227 |
| 163 | I Campionat Scrabble Pòrtol | 3/2/2024 | 1159 | 4 | 2,0 | 2,23 | 20 | -5.0 | 1154 | 207 |
| 160 | Xàmpions Manacor 2023 | 31/8/2023 | 1131 | 10 | 8,0 | 6,60 | 20 | +28.0 | 1159 | 203 |
| 156 | ManaCup 2022-23 | 29/6/2023 | 1036 | 24 | 15,0 | 10,26 | 20 | +95.0 | 1131 | 193 |
| 155 | VII Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 3/6/2023 | 1047 | 6 | 2,0 | 2,53 | 20 | -11.0 | 1036 | 169 |
| 148 | Xàmpions Manacor 2022 | 31/8/2022 | 1071 | 10 | 4,0 | 5,22 | 20 | -24.4 | 1047 | 163 |
| 143 | Manacup 2021-22 | 31/8/2022 | 1033 | 16 | 8,0 | 6,11 | 20 | +37.9 | 1071 | 153 |
| 142 | I Torneig Vila d'Artà | 31/8/2022 | 1023 | 4 | 2,0 | 1,49 | 20 | +10.1 | 1033 | 137 |
| 140 | Manacup 2020/21 | 31/8/2021 | 985 | 15 | 8,0 | 6,12 | 20 | +37.5 | 1023 | 133 |
| 137 | Xàmpions d'estiu 2020 | 31/8/2021 | 985 | 10 | 5,0 | 4,98 | 20 | +0.4 | 985 | 118 |
| 132 | 2a fase de la Manacup 2019/20 | 31/8/2020 | 890 | 16 | 13,0 | 8,24 | 20 | +95.1 | 985 | 108 |
| 130 | 1a fase de la Manacup 2019/20 | 31/8/2020 | 879 | 5 | 2,0 | 1,48 | 20 | +10.4 | 890 | 92 |
| 127 | Xàmpions d'estiu 2019 | 31/8/2020 | 858 | 10 | 5,0 | 3,94 | 20 | +21.3 | 879 | 87 |
| 123 | 2a fase ManaCup 2018/19 | 31/8/2019 | 820 | 11 | 7,0 | 5,08 | 20 | +38.3 | 858 | 77 |
| 116 | 1a fase de la Manacup 2018/19 | 31/8/2019 | 782 | 18 | 5,0 | 3,84 | 20 | +37.7 | 820 | 66 |
| 115 | V Campionat de Scrabble Ciutat de Manacor | 8/6/2019 | 745 | 5 | 2,0 | 0,75 | 30 | +37.4 | 782 | 50 |
| 101 | Rondes 14 a 25 Manacup | 31/8/2018 | 778 | 12 | 2,0 | 3,12 | 30 | -33.5 | 745 | 45 |
| 100 | Rondes 1 a 13 Manacup | 31/8/2018 | 839 | 11 | 1,0 | 3,04 | 30 | -61.2 | 778 | 33 |
| 98 | IV Campionat Ciutat de Manacor | 2/6/2018 | 816 | 6 | 2,0 | 1,22 | 30 | +23.4 | 839 | 22 |
| 90 | Xampions Estiu de Manacor | 31/8/2017 | 936 | 10 | 1,0 | 4,99 | 30 | -119.7 | 816 | 16 |
| 88 | 3r Campionat de Manacor 2016-17 | 31/8/2017 | 950 | 6 | 2,0 | 2,48 | 30 | -14.5 | 936 | 6 |
Partides
Filtreu per rival, temporada o campionat: les xifres són les de les partides que quedin.
- Partides
- 345
- V – E – D (+23 sense resultat)
- 168 – 1 – 153
- % victòries
- 52 %
- Punts per partida
- 394 – 401
- Millor puntuació: 687 contra Lluis Molina (Xàmpions d’estiu de Manacor 2025)
- Victòria més àmplia: 687–244 contra Lluis Molina
Balanç per rival · 108 rivals
| Rival | Partides | Victòries | % |
|---|---|---|---|
| 14 | 5,0 | 36 % | |
| 11 | 3,0 | 33 % | |
| 11 | 4,0 | 36 % | |
| 11 | 8,0 | 73 % | |
| 9 | 5,0 | 63 % | |
| 8 | 1,0 | 13 % | |
| 8 | 2,0 | 29 % | |
| 8 | 5,0 | 63 % | |
| 7 | 4,0 | 67 % | |
| 7 | 0,0 | 0 % | |
| 7 | 4,5 | 64 % | |
| 7 | 2,0 | 50 % | |
| 7 | 2,0 | 33 % | |
| 6 | 0,0 | 0 % | |
| 6 | 4,0 | 67 % | |
| 6 | 6,0 | 100 % | |
| 6 | 2,0 | 40 % | |
| 6 | 0,0 | 0 % | |
| 6 | 0,0 | 0 % | |
| 6 | 6,0 | 100 % | |
| 5 | 2,0 | 40 % | |
| 5 | 5,0 | 100 % | |
| 5 | 1,0 | 20 % | |
| 5 | 4,0 | 80 % | |
| 5 | 5,0 | 100 % | |
| 5 | 1,0 | 20 % | |
| 5 | 2,0 | 50 % | |
| 5 | 3,0 | 60 % | |
| 5 | 1,0 | 25 % | |
| 5 | 1,0 | 20 % | |
| 4 | 1,0 | 50 % | |
| 4 | 1,0 | 25 % | |
| 4 | 4,0 | 100 % | |
| 3 | 1,0 | 33 % | |
| 3 | 1,0 | 33 % | |
| 3 | 0,0 | 0 % | |
| 3 | 3,0 | 100 % | |
| 3 | 2,0 | 67 % | |
| 3 | 1,0 | 33 % | |
| 3 | 1,0 | 33 % | |
| 3 | 2,0 | 67 % | |
| 3 | 2,0 | 67 % | |
| 3 | 3,0 | 100 % | |
| 3 | 1,0 | 33 % | |
| 3 | 3,0 | 100 % | |
| 3 | 3,0 | 100 % | |
| 3 | 1,0 | 33 % | |
| 3 | 1,0 | 33 % | |
| 3 | 1,0 | 50 % | |
| 3 | 1,0 | 33 % | |
| 3 | 3,0 | 100 % | |
| 2 | 0,0 | 0 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 0,0 | 0 % | |
| 2 | 0,0 | 0 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 1,0 | 100 % | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 0,0 | — | |
| 2 | 1,0 | 50 % | |
| 2 | 0,0 | 0 % | |
| 2 | 0,0 | 0 % | |
| 2 | 2,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 0,0 | — | |
| 1 | 0,0 | 0 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % | |
| 1 | 1,0 | 100 % |
- VJoan Melis550–272Xàmpions d'estiu 2026 · r10
- VSebastià Llodrà420–384Xàmpions d'estiu 2026 · r9
- VEsperança Martí407–392Xàmpions d'estiu 2026 · r8
- VXisco Truyols508–468Xàmpions d'estiu 2026 · r7
- VAntònia Galmés407–296Xàmpions d'estiu 2026 · r6
- DJoan Melis402–427Xàmpions d'estiu 2026 · r5
- VSebastià Llodrà378–373Xàmpions d'estiu 2026 · r4
- DEsperança Martí359–512Xàmpions d'estiu 2026 · r3
- DXisco Truyols349–462Xàmpions d'estiu 2026 · r2
- VAntònia Galmés436–320Xàmpions d'estiu 2026 · r1
- VMiquel Morey397–360XII ManaCup · r26
- VJosep Arias493–389XII ManaCup · r25
- DAina M. Vicens407–425XII ManaCup · r24
- VJoan Moragues449–341XII ManaCup · r23
- DJaume Rigo389–460XII ManaCup · r22
- VRosa Barrientos477–303XII ManaCup · r21
- VSebastià Llodrà495–413XII ManaCup · r20
- DMiquel Morey333–391XII ManaCup · r19
- DMateu Xurí361–524XII ManaCup · r18
- VMargalida Rosselló394–323XII ManaCup · r17
- VMary Oliva410–207XII ManaCup · r16
- VMarc Molina Llull488–255XII ManaCup · r15
- VEsperança Martí447–422XII ManaCup · r14
- VClara Zambrana471–353XII ManaCup · r13
- VMontse Mozo407–392XII ManaCup · r12
- DCatalina Vallbona365–375XII ManaCup · r11
- DAntoni Alzamora373–478XII ManaCup · r10
- VTomeu Cursach413–167XII ManaCup · r9
- DMarga Gelabert289–564XII ManaCup · r8
- DMargalida Cubells431–443XII ManaCup · r7
- VBel Andreu394–388XII ManaCup · r6
- DMateu Marcé338–496XII ManaCup · r5
- VGuillem Melis381–364XII ManaCup · r4
- VLluis Molina477–286XII ManaCup · r3
- DMaria Gayà438–446XII ManaCup · r2
- DAntoni Riera384–531XII ManaCup · r1
- DMarga Gelabert370–4353r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r6
- DM. M. Matamalas394–4333r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r5
- DNemesio Moreno300–5493r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r4
- VSebastià Llodrà514–3793r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r3
- VJoan Melis490–3953r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r2
- DCatalina Vallbona400–4763r Gran Campionat de Scrabble de Mallorca-Manacor · r1
- VMargalida Cubells413–369Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r11
- VLluis Molina687–244Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r10
- DLina Maria Riera270–483Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r8
- DAntònia Riera344–472Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r7
- VRosa Barrientos505–463Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r6
- DMargalida Cubells391–427Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r5
- VLluis Molina426–317Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r4
- VLina Maria Riera423–421Xàmpions d’estiu de Manacor 2025 · r3